معاون وزير در بازديد از نمايشگاه برق مطرح كرد: ظرفيت 20 ميليارد دلاري صادرات خدمات فني-مهندسي در صنعت برق

معاون وزير در بازديد از نمايشگاه برق مطرح كرد: ظرفيت 20 ميليارد دلاري صادرات خدمات فني-مهندسي در صنعت برق

1395/3/6 1797 0

معاون وزير در بازديد از نمايشگاه برق مطرح كرد: ظرفيت 20 ميليارد دلاري صادرات خدمات فني-مهندسي در صنعت برق

امیدواریم با ساخت محل جدید نمایشگاه های استان، فضای بهتر و وسیع تری برای نمایش این توانمندی ها فراهم شود تا تولیدات داخلی در فضایی مناسب تر معرفی و عرضه شوند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: ظرفیت صادرات خدمات فنی-مهندسی کشور در بخش صنعت برق تا 20 میلیارد دلار قابل افزایش است.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، هوشنگ فلاحتیان در بازدید از هشتمین نمایشگاه دو سالانه صنعت برق اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر میزان صادرات کالاهای مرتبط با خدمات فنی-مهندسی تا 3 میلیارد دلار افزایش یافته که 8/2 میلیارد دلار آن مربوط به حوزه صنعت برق است.
وی با اشاره به مراجعات مکرر شرکت های خارجی پس از برجام، افزود: در این شرایط وزارت نیرو به دنبال افزایش کیفیت محصولات داخلی با مشارکت شرکت های خارجی است تا با دستیابی به فناوری های برتر، محصولات ایرانی را در حد و اندازه های جهانی تولید کرده و از فرصت حضور برندهای جهانی در بازار ایران بدین شکل استفاده کند.
وی با اشاره به این که پساتحریم نباید به معنای کسب بازارهای داخلی توسط برندهای خارجی باشد، اظهار داشت: هر سال در این نمایشگاه ها شاهد هستیم که نخبگان و صنعتگران، نوآوری هایی ارایه می دهند و از طریق مهندسی معکوس و یا دانش، تحقیق و پژوهش در این مسیر قدم بر می دارند، بنابراین باید از این شرایط برای کسب سهم بیشتری از بازار جهانی استفاده کرد.
معاون وزیر نیرو تصریح کرد: تولیدکننده داخلی این دغدغه را مطرح می کند که مصرف کننده هنوز هم با اکراه و احتیاط جنس ایرانی را خریداری می کند و از سوی دیگر برخی تولیدکنندگان داخلی نیز به بازار داخل بسنده کرده اند و صادرات محور عمل نمی کنند.
فلاحتیان، افزود: در حال حاضر در بخش تجهیزات تولید نیروی برق صد در صد خودکفا شده ایم و در بخش ساخت نیروگاه ها و شبکه توزیع نیز در آستانه خودکفایی هستیم.
وی اذعان داشت: در این نمایشگاه ها مشاهده می کنیم که اکثر قطعات و ملزوماتی که روزی از خارج ایران وارد می شود، توسط تولیدکننده داخلی ساخته می شود و امیدواریم با ساخت محل جدید نمایشگاه های استان، فضای بهتر و وسیع تری برای نمایش این توانمندی ها فراهم شود تا تولیدات داخلی در فضایی مناسب تر معرفی و عرضه شوند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر